Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Z deníku štěňátek

Z deníku štěňátek -  vrh I

18.7.

Všechna štěňátka jsou u nových páníčků spokojená, nechávají se rozmazlovat a většina spí v posteli :-). Izabelka prý dává zabrat své starší sestře Heidince, jojo - i štěně jezevčíka si umí prosadit svou a dospělé jezevčice se nezalekne.

Fotky z nových domovů:

Indy, Eli

 

Izabelka s Heidinkou

 

Bondy

 

Bondy, Eli

 

Izabelka

 

6.7.

V sobotu odjela domů Izabelka, dnes odpoledne Eli a večer odjíždí Bondy. Z  pohodáře Indyho se budeme těšit až do čtvrtka, a pak se u nás vše vrátí zpět do starých kolejí. 

Indy

Poslední videa všech štěňátek spolu:

Izabelka a Indy

 

 

3.7.

Štěňata jsou super, už je s nimi sranda, slyší na zavolání (a dokonce poslechnou) a dokáží si spolu hezky hrát. Hlavně jsou venku na zahradě, kde se pořádně vydovádí, unaví, a vevnitř v ohrádce (v noci) jsou pak všichni hodní a nebudí nás v 5 ráno. Indy jako první zdolal ohrádku a naučil se jí přelézt. Zjistila jsem to ráno po probuzení, když v ohrádce byla jen tři štěňata a Indy nikde. Nakonec jsem ho našla v mojí (ještě nevybalené) cestovní tašce, jak se rozvaluje mezi oblečením a okusuje kabel od notebooku. Naštěstí Indy dává všechnu energii do růstu těla, a zuby se mu teprve prořezávají, takže jeho něžné žužlání kabelu neublížilo. Kdyby takhle uteklo kterékoli jiné štěňátko, nedělám si iluze, že bych našla kabel celý...:-)

Našli jsme taky bezvadnou zábavu. Štěňata dostanou dohromady jednu kostičku (sušené plátky tresky obalené kuřecím masem) a oni se o ní přetahují a honí.

 

 

Hon na ,,Indyho" kost

 
 

 

1.7.

Před námi je poslední týden, kdy budou štěňátka u nás. Definitivně jsme se přesunuli na chatu, protože štěňata už vydří běhat desítky minut a zahrada je pro ně nejlepší. Včera štěňata objevila skvělý nový pelíšek - proč by se měla omezovat jen na ty psí pelechy, když lehátko je taky měkké a navíc slouží i jako rozhledna...?:-)

Bondy, Izabelka

 

Indy

 

Odpadli po hře 

 

 

Na Fíka jakožto největšího psa zbyl ten nejmenší pelíšek:-) Ale vešel se...

 

28.6.

Víkend strávila štěňata na chatě a užívala si zahradu. Milují běhání po trávě, vyhrabávají hlínu, ochutnávají trávu, okusují stromky a keře a honí se kolem květináčů. Za malou Eli přijela návštěva - její nová panička s dětmi, tak měla štěňátka hodně podnětů k hrám. 

Indy je stále největší, je to velký pohodář a klidný pejsek, kterého nic nerozhodí. Moc rád spí na zádech. Bondy se naučil od Izabelky kňourat, když nechce být v ohrádce - respektive se k ní téměř vždy gentlemansky přidá, aby nemusela bojovat sama o vypuštění na ničitelskou expedici po všech místnostech:-) Izabelka s Eli jsou divošky, akčnejší než pejskové. Izabelka všude všechno zkoumá. Na to, že je nejmenší ze všech, tak je nejobratnější - naučila se vylézat schody (zatím to umí jako jediná). Když chce ven z ohrádky Izabelka, tak kňourá. Eli má jinou taktiku - sedne si a štěkne.

Štěňátka už absolvovala tetování a očkování. 

Indy, Bondy

Indy 

Izabelka

 

Bondy, Eli

 

Eli

 

Indy

 

20.6.

Štěňátka běhají, perou se, vrčí, štěkají, poštěkávají ze spaní a umí si ,,přivolat" i pozornost - opřou se předníma tlapkama o ohrádku a žalostně kňučí (zvlášť v 5 ráno), že se nedá dělat nic jiného, než je pustit ven - ví, co na nás platí:-).

 

 

 

 

   

16.6.

Podařilo se mi natočit po delší době zase nějaké vido, protože z něj uvidíte nejlépe, jak štěňata prospívají. Kluci jsou hodní klidní pejskové, obě holčičky jsou neposedy, které zvládají skákat na stěnu ohrádky a kňučet, protože nehtějí být ani chvíli zavřené - raději by demolovaly byt:-) Všichni se moc rádi chovají a mazlí. Mají celkem velký úspěch s přebalovacími podložkami (i když nemůžu říct, že 100 % loužiček skončí na podložkách). V oblibě mají bílo-růžovou hračku z Ikea (s tou spí v pelíšku) a malého pískacího králíčka, kterého jsme dostali už před časem od páníčků Falca - stala se z něj kupodivu nejoblíbenější hračka velkých i malých jezevčíků (pískat naštěstí zatím umí jen dospělí jezevčíci).

Všem štěňátkům už rostou zoubky. Nejrychlejší je Izabelka, která má kromě špičáků  už i všechny řezáky. Oba pejskové mají už sestouplá varlátka. Příští týden bychom mohli jet na první očkování a tetování.

1/3 ohrádky zabírá velký měkký pelíšek

 

Kojení ve stoje (když štěňata doběhnou a přepadnou Elsu nebo Aifoe)

 

Malá Eli s hračkou

 

 

12.6.

Štěňátka jsou už poměrně velká, všude se musí podívat, všechno ,,ochutnat" (nábytek, boty...) a všude být:) Protože mám tento týden moc práce v Praze a nemůžu být se štěňaty na zahradě na chatě, vyslala jsem malé i velké jezevčíky na ,,dovolenou" na chatu s mým bráchou. Posílají mi pravidelně fotky a zprávy, takže vězte, že štěňátka už jí i granulky (a prý je milují). Lítají po zahradě a demolují všechno vybavení. Taky už jsme postavili ohrádku, a malá ničitelská četa tak může demolovat jen pod dozorem ve dnech:-)

 

 

 

Máme měsíc!

Dnes mají štěňata přesně 4 týdny. Za další 4 týdny už budou štěňátka odcházet k novým páníčkům. Začala si spolu trochu hrát, vzájemně se okusují a komunikují. Už dokrmujeme pravidelně masem (hovězím, kuřecím, vepřovým) v kombinaci s těstovinami nebo rýží. Od páníčků Heidinky a Izabelky jsme dostali kaši pro štěňata a maličké granulky od značky Fitmin, tak postupně zvykáme i na jiné krmení. Kaše štěňatům chutná, jen jsou ještě neobratná a kromě tlamiček končí kaše na packách, uších a vlastně všude možně:-) Až budou štěňátka větší, začneme je zvykat i na granulky. Jsme zvyklí krmit značkou Royal canin, tentokrát budeme granule míchat i s těmi od Fitminu, takže štěňata budou zvyklá na obě značky. Izabelka bude v novém domově krmená právě oběmi značkami granulí, tak se pro ní přechodem do nového domova vlastně nic nezmění.

Indy

 

Indy, Eli

 

Bondy, Izabelka

 

Izabelka, Bondy 

 

 

Naše smečka s Heidinkou a Izabelkou

 

štěňátka v pelíšku Izabelky

 

24. den 

Štěňátka zkoumají okolí pelíšku, holčičky jsme už několikrát našli spát v pelíšcích Elsy a Aiofe, které jsou hned vedle toho jejich. I Bondy je celkem odvážný ve svých průzkumech, jen Indymu zatím stačí koukat od okraje. Indy je totiž lenoch pohodář:-) Nejčastěji spí na zádech a rozvaluje se. Konečně už rozliším Indyho a Bondyho i bez mašliček - Indy je světlejší a má výraznější černý pruh na zádech.

Začali jsme dokrmovat syrovým hovězím masem (nejpřirozenější příkrm v přírodě), štěňátkům moc chutná. Brzy s nimi začne být zábava...

Indy

 

Indy, Bondy

 

Bondy, Izabelka

 

Izabelka, Eli

 

21. den 

Štěňátka mají 3 týdny a začínají vylézat z pelíšku. Elsa je chodí jen nakojit, Aiofe u nich leží většinou i přes den, ale už u nich netráví veškerý čas. Izabelka je jednoznačně nejhlasitější - je to ona, která nejvíc štěká, vrčí a pokníkává. Eli je nejdravější (hlavně co se týká jídla) a kluci jsou hodní pejsci pohodáři:-) 

Eli, Aiofe se štěňaty

 

 

 

17. a 18. den 

Je jisté, že všichni pejsci budou velmi zvyklí na jízdu autem. Jezdíme sem a tam mezi Prahou a Zbirohem a štěňata jsou naprosto v pohodě. Eli a Bondy jsou akčnější, zatímco Izabelka s Indym by jen leželi a odpočívali. Izabelka je nejdrobnější, jako bych koukala do minulosti na malinkou Heidinku, která byla vlastně stejná i povahově - do 6-ti týdnů maličká roztomilá a hodná jezevčí slečna, a zbylý čas u nás se z ní stalá malá neposedná všetečka...:-) 

16. den 

Štěňátka začala reagovat na zvuky. Poštěkávají a vrčí. Začínají se zajímat o své okolí a objevují prostor okolo sebe.

Fotky z dnešního relaxačního dopoledne...

Fík, Aiofe a Elsa

 

Cheinka, Izabelka a Iggy

b

Indy zdraví

 

Izabelka a Eli

 

15. den 

Člověk je pár dní pryč, a z malých ,,myšiček" mezitím vyrostou krásní malí jezevčíci. Jako první prý otevřel oči v neděli Iggy Bondy, později Indy a včera obě holčičky. Všichni se snaží stavět na nožičky a pohybují se v pelíšku. Doufám, že novým páníčkům se líbí slovo "trimovat", protože vězte, že tahle štěňátka budou mít stejné fousky a obočí, jak má Elsa s Cherinkou:-) Vypadá to dobře, ale je s tím pěkná práce...

Minulý týden byli navštívit Indyho jeho páníčci. Dnes by byli asi hodně překvapení, jak se za ten týden Indy změnil, a že vyrostl skoro o polovinu:-)

Aiofe se štěňátky, Izabelka

 

Indy

 

Indy a Izabelka

 

9. den 

U Aiofe zvítězil ,,mateřský pud" nad láskou k jídlu a využila Elsiny nepřítomnosti u štěňat v době naší snídaně (všichni jezevčíci samozřejmě u stolu, kdyby ,,něco" spadlo) a šla se sama starat o štěňata. Dopoledne pak Elsa s Aiofe byli se štěňaty obě a od té doby se tak nějak střídají. Občas Elsa vrčí, a občas je jí to jedno a jde si lehnout radši na gauč.

O víkndu by štěňátka měla otevřít oči, ale zprávy budou až ve středu, odjíždím na pár dní pryč, a nikdo jiný za mě asi aktualizovat web nebude...

Aiofe Aiofe a Elsa

 

8. den 

Holčičky jsou už bez mašliček, bezpečně je od sebe poznáme - Izzie je oproti Izabelce a ostatním štěňátkům tmavší a má výraznější kresbu na hlavě. Pejsky zatím ještě barevně rozlišujeme, abychom nemuseli dlouze zkoumat, který je který. Štěňátka jsou už docela velká, těžko si představit, že před týdnem byli tak malincí. Dnes čeká první stříhání drápků. 

 

6. den 

Štěňátka jsou malí buřtíci, Elsa kojí a štěňátka se krmí a krmí... Tentokrát se nám úplně vyhnula fáze nechutenství u Elsy, která se objevuje kolem 3. dne po porodu, Eli je celou dobu veselá, při chuti a kupodivu velmi akční. Už nám dává najevo, že je připravená chodit se zbytkem smečky opět na delší procházky, ty krátké jí evidentně nebaví a nestačí - zítra se tedy přesuneme na chatu ke Zbirohu, kde budou mít dospělí jezevčíci víc vyžití a Elsa bude moci podle nálady trávit čas na zahradě:-)

  

Roztomilá Izzie Eli

 

5. den 

 

 

3. a 4. den 

Téměř všechen čas, kdy jsme doma, trávíme u štěňátek. Není to tak, že by potřebovala neustálou péči, ale nemůžeme se na ně vynadívat:-) Neustále je chováme, hladíme a obdivujeme...Elsa je skvělá, plně nám důvěřuje a vůbec jí nevadí, když s ní nebo se štěňátky manipulujeme. Dnes už k pelíšku pustila i Aiofe. Teď to u nás tedy vypadá tak, že pokud nějaké štěňátko zakňučí, celá smečka se zajímá o to, co se děje. Některá štěňátka (zejména Indy a Izabelka) začala spát i na zádech, spokojeně se rozvalují a odpočívají:-) Velký zájem o ně má Fík, který by je nejradši opečovával a opatroval. Dělal to tak i oba předchozí vrhy. Možná proto, že jsou spolu s Elsou dobří parťáci, Else to nevadí. 

 

 

 

 

 

2. den 

Fialová holčička se jmenuje Izzie Eli z Říše divů

Kdo by si myslel, že štěňátka budou první dny váhově stagnovat nebo dokonce ubývat, tak jako je to běžné u štěňat i u miminek dětí, spletl by se. Naše štěňátka se poctivě krmí, takže váha všech se už 24 hodin po narození zvýšila a přibírají dál.

Váha při narození    Po 24 hodinách     Po 48 hodinách

Indy        236 g               280 g                      290 g

Izabelka  213 g              235 g                       250 g

Iggy        202 g               225 g                       235 g  

Izzie        223 g              250 g                       270 g

 

1. den (12.5.2015)

Štěňátka:

Elsa z Říše divů x Utax Piccolo Gitano

3.09 - pejsek Indy, 236 gramů, modrá stužka

3.29 - fenka Izabelka, 213 gramů, růžová stužka

4.05 - pejsek Iggy Bondy, 202 gramů, žluto-zelená stužka

4.35 - fenka (budoucí obyvatelka Brna), 223 gramů, fialová stužka

Štěňátka za sebou mají necelý den, a už teď je vidět, jak jsou vitální. Všichni mají tmavý pruh na zádech - takový, jako má jejich babička Cherinka. Jsou i podobně zbarvení, jen fialová holčička je víc tmavší a má výraznější znaky pálení na hlavě.

Elinka je moc hodná, vzorně se o štěňátka stará, ale zároveň nám důvěřuje, a nechá nás s nimi jakkoli manipulovat. Do blízkosti porodního pelíšku se smí přiblížit i Cherinka a na rozumnou vzdálenost je to dovoleno Fíkovi. Aiofe bere Elsa jako svou konkurentku, která jí chce ,,ukrást" štěňata (což je pravda - má falešnou březost a chtěla by Else pomáhat kojit), a proto vůbec nechce, aby byla poblíž. Takhle je to pokaždé. A přitom po pár dnech bude Elsička ráda, že si může od štěňat odpočinout a že Aiofe se o vše postará za ní:-)

 

  

 

 

6.5.2015

Narození štěňátek očekáváme mezi 7.-13.5.2015

 


TOPlist