Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Novinky

13.5.2015

Aktuální infromace, fotky a videa ohledně štěňátek najdete v Deníku štěňátek. Máme pocit, že tahle štěňátka Elsa zvládá parfektně. Kromě toho, že je trochu unavenější než v běžný den kdykoli v roce, nemá po porodu zvýšenou teplotu, má pořád stejně velkou chuť k jídlu a zájem chodit opět na procházky. Všechno jídlo jí nosíme v mističce do pelíšku, aby nemusela opouštět štěňátka a mít o ně strach. Pak jdeme připravit krmení ostatním jezevčíkům, a Elsa (milující veškeré jídlo) nechá stejně štěňata štěňatama a běží do kuchyně do řady pro druhou porci:-)

Dnes ráno se jezevčíkům povedl dobrý kousek. Vstala jsem brzo ráno, abych je vyvenčila, nakrmila maminu Elsu i ostatní, a šla jsem ještě dospat tu minulou probdělou noc. Mezitím (o dvě hodiny později) vstal partner, a netušíc, že jezevčíci už venku byli, vzal je na procházku. Samozřejmě, že smečka se po příchodu domů tvářila velmi hladově a dožadovala se ranního krmení. Tímto způsobem nás tedy dnes jezevčíci převezli a užili si dvojnásobné (a ne zrovna malé) snídaně:-)

Dodatek: jediný Fík se prý tvářil divně a koukal nechápavě, nakonec svou porci stejně ale snědl.

12.5.2015

Hurá, máme štěňátka! 

Elsa byla naprosto skvělá, vše proběhlo v klidu doma a bez komplikací. První štěňátko (Indy) se narodilo jako princ na gauči  - Eli chtěla být tam, kde se cítí dobře a bezpečně:-). Indy je největší štěňátko, a ještě se narodil zadečkem napřed, takže to Else pro začátek zrovna neulehčil, ale zvládla to. Ostatní štěňátka se rodila přibližně s půlhodinovým intervalem. Hned po narození jsme věděli, čí štěňátko přišlo na svět a jaké má jméno. Jména si vybrali sami budoucí páníčci štěňátek, a  štěňátka je dostávala podle toho, v jakém pořadí přišla na svět. Od začátku tedy bylo jasné že první fenečka bude Izabelka a první pejsek Indy. Jen poslední holčička zatím nemá jméno...protože Ti, kdo Elsu znají, vědí, že Eli doteď ,,uměla" hlavně pejsky, a fenečku měla ve vrhu vždy jen jednu...

Elinka se o štěňátka stará perfektně.

Štěňátka:

3.09 - pejsek Indy, 236 gramů, modrá stužka

3.29 - fenka Izabelka, 213 gramů, růžová stužka

4.05 - pejsek Iggy Bondy, 202 gramů, žluto-zelená stužka

4.35 - fenka (budoucí obyvatelka Brna), 223 gramů, fialová stužka

PS: vždy jsem chtěla pojmenovat jedno štěňátko Íkaros (bájný Icarus), až budeme mít  vrh na I. Teď se tak stalo, jména jsou vymyšlená, a já mám doma stejně Ikara - už roky tak říkám naší Aiofe:-)

 

 

 

 

11.5.2015

23:00: Jsme připraveni (a naším veterinářem případně očekáváni) i na porod v noci, ale vzhledem k tomu že Elsa není nijak zvlášť nervózní, doufáme, že přecijen budeme rodit ve dne - tedy zítra. Eli vyžaduje naší neustálou pozornost, nechce být sama. Nejspokojenější je, když s námi může ležet na gauči:-) 

15.30: Fík je moc hodný a dělá Else společnost. Stejně jako u Elinčina předchozího porodu, trvá i nyní dlouhou dobu příprava. Zatímco některé fenky rodí z ničeho nic, u Elsy je to poznat nějakou dobu dopředu a trvá to třeba celý den...

8.30: Eli se připravuje na porod. Třeba bychom mohli zase jednou rodit přes den, v běžné pracovní době veterinářů:-) Elsa sama usoudila, že si už lehne do porodní bedničky (do teď jí ignorovala, ale samozřejmě ví, o co jde) a chodí se za námi každou chvíli hladit a mazlit.

9.5.2015

Nejen, že štěňátka ještě nejsou, ale Elsička je klidná a k porodu se nechystá. Je veselá a má stále chuť k jídlu (aby ne, to opravdu miluje smiley). Připravenou porodní bedýnku (používáme lehký plastový pelech, který se dá v případě komplikací snadno přenést do auta a jet na veterinu) okupují místo Elsy Fík s Aiofe, zatímco nastávající matka si radši vyskočí na gauč...

Čekání na štěňátka je pro nás (vás) všechny napínavé, a my jsme si dnes uvědomili to, že rodina Heidinky (Elsinčino štěňátko z prvního vrhu) zažívá tuhle situaci vlastně podruhé. Přesně takhle si Hrdličkovi čekali před časem na Heidinku, a ona se - jediná fenečka z pěti štěňátek skutečně narodila. I my jsme tedy napnutí, jestli Heidince přibyde do smečky malá Izabelka :-)

Pěkný večer všem!

 

6.5.2015

Elsa je přibližně týden před porodem a konečně se začala trochu víc šetřit - i když na gauč vyskočí pořád:-) Na odkazu níže můžete sledovat poslední dny vývoje štěňátek před porodem. 

Budeme se snažit aktualizovat web častěji, aby měli všichni zájemci, kteří si čekají na štěňátko od Elinky, aktuální informace. Zatím to vypadá, že Elsa čeká 3-4 štěňátka, uvidíme...

Elsa je štťastná v lese - cca 3-4 týdny před porodem Odpočinek s Fíkem - 2-3 týdny před porodem

Poslední dny tráví Elsa odpočinkem na boku (aktuální fotka cca týden před porodem)

Přibližně týden před porodem

7.4.2015

Nebudeme vám to už déle tajit, březost u Elinky byla potvrzena ultrazvukem a my se těšíme na štěňátka!

Přejeme pěkné jarní dny!

 

 

25.2.2015

Konečně se opět hlásíme, tentokrát s velkou novinkou - Elsa konečně hárá, my máme vybraného ženicha, takže pokud vše půjde podle plánů, štěňátka se narodí v polovině května:-)

 

 

13.11.2014

Dlouho jsme neaktualizovali stránky, tak se to teď pokusíme napravit a aktualizovat nejen novinky, ale i sekci štěňátek - začaly nám totiž chodit dotazy na poslední plánovaná štěňátka od Elinky - více v sekci Štěňátka...:-)

Nejnovější zpráva je jen dva týdny stará - Heidinka se zúčastnila Mezinárodní výstavy v Praze, kde získala tituly CAC a CACIB. Gratulujeme nejen jí, ale i její rodině, pro kterou je to první jezevčík, a oni s ním úspěšně absolvují výstavy i lovecké zkoušky. Heidinčina mladá panička se naučila trimovat, a i výstavní úpravu zvládá moc dobře.

Mnohé z vás asi zajímá, jak rostou ,,štěňátka" z posledního vrhu. Z malých štěňátek vyrostli jezevčíci dospělého vzrůstu, a páníčci už jim shání nové zimní kabátky:-). Jako vzpomínku na babí léto vkládáme fotky Charlotte, která stejně jako její maminka Elsa miluje vodu.

 

A jak se má naše domácí smečka?

  

 

 

12.6.2014

Horké dny tráví jezevčíci u vody:-)

 

4.6.2014

My jsme zpět z cest po Izraeli, naši jezevčíci si od nás odpočinuli na ,,dovolené" na chatě, a pokusíme se stránky opět pravidelně aktualizovat...

Nejenže všichni sledujete stránky Chestera a Facebook Charlotte, ale poslední dny vídám ,,naše" jezevčíky i na jezevčíkovské Facebookové stránce :-)

Chilli

 

 

Ludvíček součástí psího sousoší na Konopišti

Ludvik von Crofony-Gemrot

V sobotu 31.5. se zúčastnili výstavy Heidinka a Falco. Podpořit je přijela i naše smečka a jejich táta Čenda (Caspian Dogabo). Oba úšpěšně zvládli posuzování v kruhu a bonitaci, čímž splnili poslední podmínku pro zařazení do chovu. Gratulujeme Heidince a Falcovi k uchovnění, a samozřejmě i jejich páníčkům, kteří jako majitelé jezevčíka - začátečníci zvládli vše obsolvovat:-)

,,Tak jsme to zvládli..." páníčci Falca

Falco, Aiofe, Elsa, Fík, Cherinka, Heidinka

Krásná Heidi

Veronika je na cestách, a proto jsem byla pověřena aktualizací stránek- tady Timy, panička od Ludvíka:)

Od milých páníčků Charlotky posílám odkaz na ulož.to, kde si můžete stáhnout fotky z povedeného nedělního srazu! http://www.ulozto.cz/xDXueFQT/sraz-jezevciku-rar

Zdraví Ludvík, který si zašel na jedno a tohle se z něj stalo!

13.5.2014

Hromadná fotka ze srazu jezevčíků je již zveřejněna - najdete jí na Facebookových stránkách Charlotte. Další fotky budou prý brzy přibývat...

11.5.2014

Moc děkujeme všem jezevčíkům i jejich páníčkům za příjemné setkání na srazu! Jsme rádi, že jsme se s vámi viděli:-) Až budeme mít fotky, zveřejníme odkaz pro jejich hromadné stáhnutí.

Nevím jak vaši psi, ale ti naši leží v pelíšku a jsou úplně grogy:-)

7.5.2014

Zdá se, že počasí nám zatím nepřeje a na neděli hlásí přeháňky, jezevčíci jsou ale pejsci do nepohody a nějaký případný déšť je přece nerozhází:-). Těšíme se tedy na vás už za pár dní...

A kdo že dorazí? Zatím máme potvrzenou účast od všech štěňátek z vrhu Ch, přijede dokonce i jejich tatínek Kuki a jeho brácha Yasha Yenda. Z vrhu H dorazí Heidinka, Falco, a také jejich tatínek Caspian Dogabo. Přijede taky Evelínka, Dalila s dcerou Arankou, a další jezevčíci, jejichž účast zatím není 100% potvrzená....

Fotky z Velikonoc nám zaslal Chilli a Ben (Heřmánek)

Beník                                                                                  Chilli

 

Chilli

 

 

1.5.2014

Elsa a jídlo - všichni víte, jak moc ho má ráda. Teď si představte, že by měla přístup k celému velkému pytli granulí, a mohla jíst a jíst a jíst...přesně to se totiž stalo včera. Elsa otevřený pytel, který spadl a rozsypal se, objevila jako jediná, potlačila v sobě altruistické sklony (ostatním ho neukázala, protože by se hned prozradili), a potichu a nenápadně granule ujídala. Dvakrát se jí páníček ptal na to, co v té chodbě pořád dělá, ale ani jeho nenapadla pravá příčina. Když jsme to objevili, Ela už byla patrně pěkně přejezená, protože jedla pomalu a po napomenutí se přesunula do pelechu, kde si spokojeně pomlaskávala. Nutno dodat, že jezevčíci byli tou dobou už po snídani (Elsa dokonce po dvojité, protože snědla graule i Aiofe). Takhle tedy v životě nezhubne:-)

Elsa                                                                                   Cherinka

 

Máme také nové fotky od Charlotte - létajícího psa:-) 

 

 

 

 

 

 

 

28.4.2014

Tak jak se těšíte? My už moc! :-)

26.4.2014

Milulý víkend nás navštívil Ludvíček a Falco. Zatímco Falco se nenechal od Fíka zastrašit (navštěvuje nás pravidelně), Ludvíček (který se viděl s naší smečkou od jeho odchodu k novým páníčkům poprvé) nečekal, že Fík si bude hlídat obývák, a vylekal se. Po chvíli se naštěstí uklidnil a při společné procházce v parku už se opět cítil jako součást smečky:-) Elsa se tak v jeden den setkala se svými syny z prvního i druhého vrhu. Během procházky s Ludvíčkem se chovala ještě spořádaně, ale při odpolední procházce lesem se rozhodla Falcovi ukázat, že je pořádný lovec, a při první příležitosti se na hodinu ztratila. Vlastně se ztratila jen nám, utekla v lese, který moc dobře zná (takže si ztracená nepřipadala - věděla kde je), oběhla si všechny svoje obíbené cestičky, a když jsme se rozhodli, že volání je marné a počkáme na ní na zahradě, najednou byla zpět. Nutno dodat, že cesta z lesa na chatu nevede přes žádnou silnici, a Else nehrozilo v podstatě žádné nebezpečí.

Ludvík s naší smečkou

 

Ludvík je prý prima, tak co si přibrat další jezevčíky? :-)

Fešák Falco

 

Typická Cherina - bahno a louže, to je její...                      Falco

 

Ostatní pejsky jsme sice neviděli osobně, ale od jejich páníčků víme, že se mají báječně. Charlotte, Chilli i Chester jsou mazlivá štěňátka, všichni je obdivují a chtějí je chovat:-)

Chilli

 

 

Charlotte strávila prodloužený velikonoční víkend v Tatrách. Jak se tam měla poznáte z úryvku mailu, který nám poslala její panička:

,,...Charlottka má spoustu nových zážitků. Viděla poprvé sníh, každý den s námi chodila do restaurace, byla na hradě, ve skanzenu, u vodopádů a všechno bravůrně zvládla.Trochu jsme si ji rozmazlili sušeným masíčkem a odměničkami, které dostávala za odměnu na výšlapech, doma už odmítá jíst holé granule. Po cestě se lidé neustále zastavovali a hladili si ji (když ji nesl Jarda v tašce, napočítali jsme 12 slečen, co se zastavilo a v tašce si ji hladilo), takže když jsme pak chodili po městě, utíkala i za lidmi, kteří neprojevovali žádný zájem, nadšeně se hned kamarádí se všemi lidmi, co vidí. Taky se potkala poprvé s ovečkami, králíky, holuby a (ne poprvé) s kočkami a slepicemi. Co jsme se vrátili domů, tak je mnohem odvážnější. Předtím chodila k rybníčku opatrně a s respektem, po kamenech u břehu moc nechodila a teď tam vletí jak velká voda, skáče a šplhá po kamenech a já jen čekám, kdy tam poprvé spadne. A nejspíš bude hudebně založená :) Když slyšela hrát fujaru, okamžitě (ač byla strašně unavená) vylezla z pelíšku jako kobra z košíku a zaujatě poslouchala. Když jsme to zkoušeli znovu, pokaždé nechala jakékoliv činnosti, sedla si a poslouchala..."

Charlotte

 

 

  

 Ještě se s vámi musíme podělit o jeden kulturní zážitek - ve čtvrtek jsme se byli podívat na vernisáž obrazů Jana Gemrota (to je Ludvíčkův páníček). Ludvíček na takové akci nesměl samozřejmě chybět! Celou dobu šel z ruky do ruky, každý si ho chtěl pohladit a pochovat, a Ludvík to zvládl naprosto perfektně. Ačkoli obrazy byly krásné, Ludvík na sebe strhával většinu pozornosti...není se co divit, byl opravdu moc milý:-)

 

 

18.4.2014

Venku prší a jezevčíci jsou zachumlaní na gauči v dekách, a nepochybně se těší na to, až jim přijdou nové objednané pelíšky. Ty staré totiž Cherinka opět rozkousala...:-)

Chester a Charlotte už absolvovali třetí očkování, Charlotte je už i očipovaná.  Charlotte se čipování evidentně nelíbilo. Brala to jako nějakou křivdu, což pro její páníčky není zase taková nevýhoda - v takovém případě se totiž ze Charlotte stává čistotná jezevčice, která dělá loužičky výhradně na podložku. Vydrželo jí to až do večera, ale hned druhý den ráno se vrátilo vše ke starému zvyku a Charlotte opět začala čůrat do pelíšků a všude jinde (jen ne na podložky nebo venku). Vypadá to, že ona moc dobře ví, co se po ní chce, ale když není ve stresu, tak si z toho nic nedělá, a dělá si co chce:-)

Na Velikonoce jede Charlotte do Tater, tak doufáme, že se bude chovat slušně a bude se jí v zahraničí líbit. Na výlet se páníčci patřičně připravili - Charlotte dostala novou cestovní tašku a bundu.

 

Všechna štěńátka se moc ráda mazlí, Chilli i Ludvík se chodí chovat k paničkám na klín, zatímco paničky pracují u počítače.

Ludvík                                                                                Charlotte

 

Ludvík

 

Chilli

 

Chilli

 

Chilli

 

Charlotte

  

 

 

 

Máme samozřejmě zprávy i o pejscích z minulých vrhů. Tady jsou fotky Tobík před a po trimování. 

 

 ¨

Zítra nás navštíví Ludvík a Falco, tak se pokusíme vyfotit naši smečku s potomky pohromadě:-)

Fík a Cherinka hrabou myšky

16.4.2014

Dnes mi došla trpělivost, a zaplatila jsem vyšší verzi webu, takže by se měly zase normálně zobrazovat fotky:-)

Mám spoustu novinek o štěňátkách a navíc i roztomilé fotky Charlotte (nejzlobivějšího štěňátka), která díky svým vráskám na hlavě vypadá jako nevinná holčička...

Zatím jen jedna fotka, v dalších dnech dodám zbytek.

8.4.2014

Elinka dnes oslavila své 5. narozeniny!

Kdyby vás zajímalo, proč se nezobrazují fotky, tak je to prý proto, že máme moc velkou návštěvnost stránek:

Přenos dat za posledních 30 dní

Množství přenesených dat z Vaší stránky k návštěvníkům překročilo hranici vyhrazenou pro Vaši verzi. 
Z toho důvodu byl na Vašich stránkách zablokován přístup ke všem souborům (jpg, mp3, zip, pdf, doc, wmv...)
0 MB/návštěvník   max. 20 MB/návštěvník
100 %
100 %
image
Průměr stažených dat: 20,046 MB/návštěvník
?
Průměr stažených dat na jednoho unikátního návštěvníka. K aktualizaci údajů dochází jednou denně.

Zkusím se na to podívat a web nějak optimalizovat...:-)

6.4.2014

Tak moc jsem se nasmála nad maily, které mi posílá Charlottina panička, že vás o to nemůžu ochudit a vkládám vám sem úryvky z nich...jojo, život s jezevčíkem je bohatý na zážitky:-)

Ze života štěňátek:

Charlotte: ,,Půlku předminulé noci spala u sebe v pelíšku, ale byla to její volba, dovolili jsme si jí vyčistit ouška, tak se urazila a šla spát k sobě.. až po půlnoci se rozhodla nám odpustit a šla za námi:)"

,,Charlottka má ráda slunění, hlavně na balkóně, kde mi u toho okousává všechny kytky v květináči, své nejoblíbenější místo na zahradě má samozřejmě uprostřed okrasné zahrádky, kde už spoustu kytek rozkousala hned, jak vykvetly a náruživě hrabala u jednoho kmene, když z toho místa vzlétl těsně před ní ptáček. A taky má velice ráda svou kámošku v zrcadle, občas na ni štěká a vrtí ocáskem, zrcadlo je v její výšce celé olízané a ušmudlané:). Na všech fotkách díky svým vráskam na čelíčku vypadá provinile nebo ublíženě, ale opravdu ji netrápíme.. musím nafotit nějaké roztomilejší fotky :)"

,,Už jí jde i donést míček, reaguje na "mňaminku" a "papání", všechny lidi a všechny pejsky má strašně ráda (obvzlášť děti.. to nadšeně běhá od jednoho k druhému a honí se s nimi), už se skamarádila i se zlatým retrievrem, který je 20krát větší než ona, vůbec se nebojí, ale máme opravdu velký problém s čůráním na podložky. Přitom kdykoliv se jí to podaří, tak ji hlasitě chválíme a pokaždé dostane odměnu, ale jakoby si z toho udělala sport.. čím více podoložek máme v místnosti, tím víc ji baví to dělat mimo. Dokonce jí nevadí se vyčůrat i do pelíšku, už dvakrát jsem ho prala. Deku bere asi jako pohodlnější čůrací podložku, to se ani nezlobím."

,,Dnes Charlottka spala poprvé s Jardou pod peřinou.. když dřív usnula s Jardou, tak se stejně v průběhu noci přemístila ke mně a do rána zůstala u mě, ale včera jsem si ji dovolila vykoupat, vyčistit ouška a několikrát podívat na zuby, takže jsem byla náležitě potrestána a když jsem si šla večer lehnout, koukala na mě z Jardova objetí těmi svými černými kukadly, jako že si našla lepší místo na spaní a co já na to.. Charlottka zjistila, že dělat loužičky v mé přítomnosti je největší sranda, hrála si na balkóně, já jsem byla u sebe v pokoji a najednou přiběhla ke mně (musela projít Jardovou pracovnou, chodbou - všude jsou podložky na čůrání), já jsem byla nadšená, že přišla za mnou, Charlottka si stoupla na deku, vyčůrala se a zase si hned odběhla hrát na balkón. Asi zkouší, čí pravidla tady budou platit, která z nás dýl vydrží :)"

 

,,V sobotu byla chvíli sama doma, odcházeli jsme o půl druhé, zabavili Charlottku sušeným ouškem a ve 4 si ji vyzvedla Jardova sestra, aby se s ní prošla venku.. do té doby úplně rozcupovala 3 podložky, pak ji Jardova sestra vrátila domů, vyměnila podložky za nové, za půl hodiny jsme se vrátili domů my a ty dvě podložky byly opět rozcupované, jakoby nám v pokoji nasněžilo, i Charlottka byla celá bílá :) A byla pěkně naštvaná, sice nás přivítala (aby se neřeklo), ale pak si šla lehnout do chodby, byla jako vyměněná, jakoby nám někdo vyměnil pejska, vůbec se s námi nebavila. Dneska jsme jeli odpoledne do Ikea, tak jsme ji radši předem pořádně utahali kolem rybníka a vrátili jsme se dřív, než se probudila, abychom neměli pořád naštvaného pejska:) "

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chilli: Strašně mazlivý pejsek, rád se chová a dovádí na zahradě. Objevil hlemýždě, kterého si odnesl domů do domečku. Měl taky tu čest seznámit se s mravenci - ti se mu ale nelíbili, šimrají na jazyku:-)

Na výletech se chová jako starý mazák...

 

 

 

 

 

Ludvík: Žije s páníčkama aktivním životem hned od začátku. Je zvyklý chodit do práce s páníčkem, v týdnu byl v práci jednou i s paničkou, to se mu ale moc nelíbilo - kupodivu nesměl kousat kabely ani odlupovat koberec:-) Dělat paničce sekretáře ho prý nebaví, kdyby bylo na něm, tak by vybral paničce jinou práci, v právnické kanceláři je prý nuda - kdyby byla panička zahradnice nebo prodavačka v řeznictví, to by se mu líbilo víc:-)

Lůďa už chodí do velkých pražských parků a kamarádí se se všemi pejsky. Dnes byl na výletě v Německu, absolvoval s páníčky i výstup skalnatým terénem (nesl se v tašce). Je to kupodivu spořádaný jezevčík, který nezlobí s loužičkama tolik jako Charlotte, nemyslete si ale, že je to svatoušek - umí třeba rozhrabat květináč...

Paniččina kamarádka má hladkosrstého jezevčíka Pajdu, ze kterého se stal Ludvíkův velký parťák, moc si spolu rozumí:-)

 

  

 

 

 

Chester: viz blog: http://jezevcikchester.blogspot.cz

1.4.2014

Chilli? To je pracovitý jezevčík! 

 

Na zahrádce prý dělá listonoše, vždy uloví nějaký list a pak ho nosí. Dnes ulovil šišku a číhalna kosa - ten mu však uletel! Také škodí v záhonkách, tu utrhne macešku, tu ukousne tulipánu list, ačkoli má na záhonek vstup zakázán a dobře to ví!

30.3.2014

Začínají se nám ozývat návštěvníci našich stránek, kterým chybí aktualizace:-) Dávám tedy všem na vědomí, že žijeme a užíváme si výlety, které nebylo možné absolvovat se štěňátky doma...

Veřejně nabízím Timy (majitelce Ludvíčka) poskytnutí hesla pro možnost podílení se na aktualizacích...:-)

Během uplynulého týdne absolvovala všechna štěňátka 2. očkování. Všichni se ukázali být jako společenští jezevčíci, kteří milují návštěvy (hlavně ty psí). Mini jezevčíci jsou samozřejmě návštěvami patřičně obdivovaní a rozmazlovaní...

Chilli miluje vyhřívání se na sluníčku, prozkoumávání zahrady a chování. Ludvíček začal chodit s páníčkem do práce - do atelieru, a zvládá to skvělě. Panička mu vždy nabalí batůžek se vším potřebným a Ludvík je svěřen páníčkovi. Chilli taky se svým páníčkem cestuje - jeli spolu například na očkování (Chilli pod mikinou řidiče), jen po cestě zpět nebyla nikde poblíž travička a Chilli to cestou zpět nevydržel a páníčka počůral:-). Chillimu konkuruje Charlotte, která tréstá své páníčky za několika minutovou nepřítomnost loužičkami těsně za dveřmi. A nedá se nezmínit fakt, že milá Charlotte si oblíbila také čůrání do postele...musela jsem její paničce přiznat, že Elsa byla v tomhle naprosto stejná:-) Kolikrát my jsme museli uprostřed noci převlékat kvůli Ellse peřiny...(přešlo jí to v 6-ti měsících).

Chilli

 

 

Ludvíček

 

Jezevčíci na výletě (Aiofe a Fík)                                        Ludvíček s páníčkem

 

Jezevčíci pod Pravčickou bránou                                       Ludvíček v práci

  

Jak se má Chester psát nemusím, všchni jistě sledujete jeho blog.

Naše smečka byla včera na výletě u Pravčické brány. Mysleli jsme, že Cherinka už výšlap nezvládne a že jí poneseme (má už 10 let), ona ale byla tak nadšená výletem, že se nést nenechala. Jezevčíci se z vyhlídky rozhlíželi po okolí a den si skutečně užili...:-)

 

25.3.2014

Pár fotek Chilliho - smějící se, s jezevčíkem a u páníčka:-)

 

 

Ludvík už umí povel Dones!

 

24.3.2014

SRAZ JEZEVČÍKŮ: už víme termín letošního velkého jezevčíkovského pikniko srazu! Pozvánka platí nejen pro štěňátka a jejich páníčky, ale i pro všechny naše odchované jezevčíky - teď již dospělé pesky, a samozřejmě také i pro všechny přátele tohoto úžasného plemene:-)

Setkání jezevčíků se uskuteční v neděli 11.5.2014 v Praze v hostivařském lesoparku. Přesný čas ještě upřesníme.Pejsci se proběhnou a navzájem si pohrají, páníčci se seznámí a popovídají si o tom, co který jezevčík provádí za lumpárny:-)

 

Nové fotky Charlotte 

 

 

 

 

23.3.2014

Všechna štěňátka jsou již u nových majitelů, a my se vracíme k běžnému způsobu žití - tedy žádné noční vstávání, okousané boty, loužičky, kníkání, mazlení a chování štěňátek, hry...:-)

Kromě fotek štěňátek nám chodí i fotky našich odchovaných jezevčíků: 

Elinčina sestra Evelína (Adélka) - vlevo po otrimování a vpravo těsně před trimováním

 

Adélka se svou dcerou Anny

Falco

19.2.2014

Jak asi mnozí víte, už několik let spolupracuji s klubem Zvířata v nesnázích (ZVN) - Pomoc zvířatům v útulcích. Tento týden jsme spustili novou akci, která je věnována psímu útulku Jimlín. Princip naší pomoci je ten, že tvůrci originálního, ručně vyráběného zboží věnují některé své výrobky do akce (označí je logem ZVN). Pokud se takto označené zboží prodá, prodejce odešle celou částku z prodaného zboží na transparentní účet útulku. Protože tyto stránky navštěvují především milovníci psů, rozhodla jsem se dát vám o této akci vědět, ačkoli jinak reklamu nepodporuji. Tady se ale jedná o dobrou věc:-). Pokud byste tedy chtěli i vy podpořit opuštěné pejsky, které bohužel nemají to štěstí, že by měli milující páníčky (tak jako ho mají naši jezevčíci a vaši pejsci), můžete si vybrat cokoli z výrobků věnovaných do akce. Zboží vyráběné a věnované mnou je možné vidět tady, ale jak jsem již psala, nejde o to, u koho ze zapojených prodejců nakoupíte, ale o podporu opuštěných pejsků. Někteří prodejci jsou ochotní vyrobit věnované zboží i na přání, mě třeba lákají keramické květináčky a misky s motivem pejsků...(no není tohle skoro jezevčík :-) )

Předem díky všem, kteří se rozhodnou zapojit a útulkové pejsky podpořit.

16.2.2014

Navštívila nás Heidinka:-)

 

Vzpomínka na léto aneb konečně vkládáme video, kde Cherinka nosí z vody její oblíbené kameny.

Najít vhodný kámen, odkutálet ho do vody, tlapkama nahmatat, potopit se pro něj, vytáhnout na břeh...opět odkutálet do vody (vše, co překáží v cestě překousat) a zase ho vytáhnout na břeh...a tak pořád dokola.

 

5.2.2014

Milujeme jezevčíky! :-) 

Charlotte z Říše divů

2.2.2014

Bohužel se nám smazaly téměř všechny fotky z webu:-( Podařilo se mi obnovit sekci Z deníku štěňátek, ostatní sekce musím obnovit postupně (najít všechny fotky v počítači a opětovně je nahrát). Bude to chvilku trvat...ale má to jednu velkou výhodu - těště se na spoustu nových fotek ve všech sekcích! :-) 

Napříkad: Vzpomínka na vrh E...

 

 

1.2.2014

Pozdrav ze zasněženého Kladna nám poslal Falco

Naše smečka venku

31.1.2014

Chester s ,,kámošem"

První štěně otevřelo oči...

 

30.1.2014

Naše chovatelská stanice byla požádána o poskytnutí vhodné fotky do nového Atlasu psů, který pomůže potenciálnímu zájemci o pejska vybrat to správné plemeno. Ze zaslaných fotek byla nakonec vybrána fotka Cherinky, protože vystihuje správného drsňáka - hravého a veselého psa milujícího přírodu:-) 

27.1.2014

Štěňátka rostou jako z vody...

24.1.2014

Video štěňátek

 

 

 

23.1.2014

Elsa se cítí dobře, má chuť k jídlu, a hezky se věnuje štěňatům. Více info zde.

 

 

Chilli Bambula

Chester

 

Charlotte

 

22.1.2014

Včera večer se Else narodila 4 štěňátka. Seznamte se, prosím:

1. pejsek - Chester z Říše divů, v 17.10 hod, 210 gramů - modrá stuha

2. fenka - Charlotte z Říše divů, v 17.25 hod, 200 gramů - růžová stuha

3. pejsek - Chlodvík z Říše divů, v 19.30 hod, 250 gramů - zelená stuha

4. pejsek - Chilli Bambula z Říše divů, v 19.35, 190 gramů - žlutá stuha

Chili Bambula, Chester, Charlotte, Chlodvík

Chlodvík v hlavní roli

Všechna štěňátka jsou již zadaná, jména si vybírali noví majitelé sami.

I tentokrát budou informace o štěňátkách, jejich růst, vývoj a pokroky zaznamenány v Deníku štěňátek.

Elsa o štěňátka hezky pečuje.

21.1.2014, 22.00

Jak už asi všichni víte ze Vzkazů, Elinka porodila 4 zdravá štěňátka - 3 pejsky a 1 fenečku. Příprava na porod byla dlouhá (stejně jako při jejím prvním vrhu), proto jsme na samotný porod štěňátek jeli nakonec na veterinu. Elsa porodila štěňátka přirozenou cestou, jen za pomoci oxytocinu, který mimo jiné podporuje stahy dělohy a vypuzení štěňátek. 

Pořadí narozených štěňátek, čas narození, jejich váhu a fotky napíšu až zítra...

21.1.2014, 10.15

Stále jsme v prvním stádiu porodu, už víc jak 12 hodin. Je to náročné pro Eli i pro nás, protože Elsa v noci vyžadovala neustálou společnost, nechtěla být sama, chtěla pořád hladit. Říkáme si, že každou chvíli by mohlo začít druhé stádium porodu, tak uvidíme...

20.1.2014, 21.15

Poslední fotka Elinky před porodem

20.1.2014, 20.45

Porod je na spadnutí, Elinka chce být s námi na gauči, vyhledává naši blízkost. Už jsem volala našemu panu veterináři, aby s námi v noci případně počítal. Počítá s tím, ale radost z toho, že se pravděpodobně nevyspí, určitě nemá:-) Předpokládáme, že porod proběhne fyziologicky a vše bude v pořádku, ale přesto chceme být připraveni na vše. 

Vše stejně nakonec dopadne tak, jak to dopadnout má, ať už se jedná o počet štěňátek nebo jejich pohlaví.

20.1.2014, 16.30

Eli odmítla večeři. Leží zahrabaná v pelíšku a odpočívá. Vše sledujeme z povzdálí a chováme se jako vždycky, abychom jí nedali důvod k nervozitě a nerozhodili jí. Porod se blíží, dnes to bude prevděpododně dlouhá noc nebo zítra náročný den.

20.1.2014, 14.00

Tak jo, Elsa už začala rozhrabávat pelíšky a chladit si bříško o podlahu. Oběd ale snědla a nervózní také není, takže máme ještě minimálně pár hodin čas...

20.1.2014

Eli odpočívá v pelíšku, v jejím chování jsou už vidět nepatrné změny, ale v příštích několika hodinách by porod přijít neměl. Chuť k jídlu má Elsa stále stejnou. Podle pana doktora, který dělal ultrazvuk 21 dní od prvního krytí, bylo stáří emryí 19 dní (Eli tedy zabřezla až z překrytí). Z této informace můžeme odvozovat, že Elsa dnes není březí 64. den, ale teprve 62. den - to by znamenalo, že může rodit až ve středu. Je ale možné, že odpoledne Eli znervózní a štěňata přijdou na svět v noci. 

Fík si oblíbil novou chrochtací hračku, prasátko. Zatímco Fík má rád téměř všechny hračky, Cherinka s Aiofe milují ty plyšové pískací. Elsa dává před hračkami přednost odměničkám - čekal někdo něco jiného?:-)

 

 

18.1.2014, 20.00

Takhle se přes den baví Cherinka:

 

17.1.2014

Elsa celý den polehává a odpočívá nebo spí. Hodně pije a zdá se být bez nálady, ale na porod se ještě nechystá. Podle zvyku budeme určitě rodit někdy uprostřed noci, nejlépe v neděli, takže se náš pan veterinář opět nevyspí:-) Nepamatuji se, že by některá z našich feneček někdy rodila během dne a ordinačních hodin...sama Elsa se narodila po tmě na dálnici při cestě na veterinu:-)

 

15.1.2014

Porod může přijít každým dnem, v nejbližších hodinách a v noci na čtvrtek ho ale neočekáváme - Elsa je stále klidná. Oblíbila si pelíšek, který jsme dali na pohovku (na kterou si i přes obrovské břicho dokáže sama vyskočit), ačkoli na zemi má 5 jiných prázdných (měkkých a pohodlných) pelíšků. Když pelíšek na gauči vyměníme za jiný, Elsa opět preferuje ten na gauči...je nám jasné, které místo si tentokrát pro porod vybrala:-) (loni si na chatě vybrala bratrův pokoj, konkrétně jeho manželskou postel).

I když na ultrazvuku byla vidět štěňátka čtyři, jsme téměř přesvědčeni o tom, že jich bude pět.

Vzhledem k tomu, že Cherinka hárala měsíc před Elsou, a má nyní falešnou březost (a mléko), a Aiofe začala hárat den po Else (a falešnou březost očekáváme také), budou na jeden vrh štěňátek tři kojící fenky. Elsa ke štěňátkům první dny po porodu určitě jinou fenku nepustí, později ale bude ráda, že má kojení usnadněné a nebude tak vyčerpaná. Více o falešné březosti zde.

 

14.1.2014

Elinka většinu dne polehává a odpočívá. Ráda se nechává hladit po břiše, které se viditeně vlní pohybem štěňátek.

13.1.2014

Není divu, že naši pejsci milují návštěvy - pokaždé dostanou pamlsky a někdy i hračky:-)

Dvě aktuální fotky Elinky - nedělní slunění na lávce a dnešní loudění pamlsků. 

 

 

10.1.2014

Všichni jsme zvědaví na to, kdy nastane den ,,D" a kolik že těch štěňátek Elinka vlastně porodí. Budou čtyři? Nebo dokonce pět? Bude poměr feneček a pejsků vyrovnaný? 

6.1.2014

Elinka měla vždycky ráda jídlo, ale teď její chuť roste úměrně s velikostí břicha. Miluje jablka, mandarinky, hroznové víno a meloun. Ačkoli normálně moc neloudí (na to máme jiné experty), teď by pro pár dílků mandarinky udělala cokoliv:-) Jinak je stále veselá, nervozita před porodem se ještě neobjevila. Občas už je cítit pohyb štěňat v břiše...

1.1.2014

Ještě před svátky nás návštívil Falco. Podoba s Elsou se nezapře:-)

Else začíná rychle růst bříško a už se trochu šetří. Na fotce ze silvestrovské procházky je pěkně vidět z profilu:-)

24.12.2013

Přejeme všem krásné svátky a hodně pohody!

Cherinka, Aiofe, Fík a Elsa

18.12.2013

Elsa je v polovině březosti. Má velkou chuť k jídlu a začíná to na ní být pěkně vidět:-) Zdá se nám, že se již daří nahmatat štěňátka. 

9.12.2013

Pan doktor nám dnes na ultrazvuku potvrdil březost Elinky, hurá!  S jistotou jsme našli 4 štěňátka, není ale vyloučené, že jsme nějaké další štěňátko přehlédli. Dnes je teprve 21. den březosti (počítáno od prvního krytí), což je na hranici možností březost potvrdit. Podle sona a velikosti štěňátek prý Elsa zabřezla až z druhého krytí - ještěže máme veterináře, který se specializuje přímo na reprodukci a dokáže potvrdit březost a najít štěňátka už 19. den březosti:-)

27.11.2013

Představte si polední procházku lesoparkem, svítí sluníčko, je 5°C. Jezevčíci mají radost, že jsou venku. Procházíme kolem rybníčku s kachnami, a jeden jezevčík se rozhodne, že už se dlouho nebavil a nelovil. Skočí tedy do vody a jen tak si plave ve vodě za kachnami. Jezevčík vůbec nechápe moje téměř hysterické volání, ať okamžitě přijde. Poslechne, na břehu se oklepe a jakoby nic se jde vesele honit s ostatními....ano, takhle ,,zodpovědně" se chová březí Elsa:-) Ledová koupel se konala včera a naštěstí dopadla dobře, Elsa nenastydla:)

 

22.11.2013

I překrytí ve středu se podařilo. Na Elince pozorujeme malé změny v chování - je víc zalezlá v pelíšku a nevrlá na zbytek smečky, tak doufáme, že to můžeme přičítat časné fázi březosti. Teď je to už jen na přírodě. Doufáme, že březost nám na veterině za 3 týdny potvrdí...

18.11.2013

Všichni jste jistě zvědaví na to, jakého ženicha si Elsa vybrala a jestli se krytí vůbec podařilo...

Elinka se rozhodla pro Kukiho. Pejsek se jí líbil a krytí proběhlo dobře, ale pro jistotu budeme krytí ještě opakovat. 

Už ode dneška můžete sledovat vývoj štěnátek.

17.11.2013

Dostali jsme nové fotky od Falca - minulý víkend byl s páníčky v Jánských Lázních. Falco se svezl i lanovkou na Černou horu, stejně jako v létě Heidi.

Za ženichem jede Elinka zítra...

 

9.11.2013

 Elsa miluje jídlo - kdo by to nevěděl:-). Včera se jí povedl jeden parádní kousek. Jezevčíci dostali jídlo (každý má svou misku), ale zrovna v tu chvíli přišel domů páníček. Všichni ho honem běželi vítat, jen Eli využila situace a místo vítání snědla nejen svou večeři - vyjedla a dokonale vylízala i misky všech ostatních! Mimochodem, víte, že Elsa reaguje i na slovo ,,mňam"? Kdykoli ho vyslovím, tak se olízne:-)

5.11.2013

Dobrá zpráva pro naše ,,čekatele" na štěňátka: Elsa konečně hárá! :-)

31.10.2013

Dnes jedno video s oblíbenou hračkou:-)

 

28.10.2013

Po delší době přidám pár novinek z jezevčího světa...

V srpnu nás byl navštívit Falco s páníčky

 zleva: Elsa, Fík, Aiofe, Cherinka, Falco (a Falcova panička Sandra)

 

V zaří za námi pro změnu přijela Heidinka s páníčky

zleva: Aiofe, Cherinka, Fík, Elsa, Heidi

 

Běhěm podzimu se Heidinka a Falco účastnili loveckých zkoušek

Heidinka poctivě trénovala celé léto v lese s páníčkem, aby se mohla 21.9. zúčastnit barvářských zkoušek. V den zkoušek měla Heidinka teprve rok a 5 dnů (zkoušky smí absolvovat pejsci starší jednoho roku), takže na nich byla úplně nejmladší.  Heidi zkoušky úspěšně zvládla a stala se tak lovecky upotřebitelným pejskem, který smí oficiálně chodit na naháňky a dohledávat zvěř.

27.10. absolvoval Falco zkoušky z norování. Už při nácviku bylo patrné, že Falco má mimořádně vyvinuté vlohy pro norování, normistři zprvu nechtěli uvěřit, že Falco je na noře poprvé a s liškou se nikdy dřív nesetkal. Výsledek zkoušek nás však i tak překvapil - nejenže Falco získal plný počet bodů, on celé zkoušky dokonce vyhrál! Tady se možná hodí podotknout, že vůdkyní Falca byla na zkouškách Sandra, budoucí právnička, která nemá s myslivostí vůbec nic společného a Falco je její první pes. Klobouk dolů:-)

 

Heidince i Falcovi moc gratulujeme, jsme na ně pyšní!

Ani my nezahálíme. Na podzim jsme byli na několika honech na kachny. Vodu milují hlavně Elsa s Cherinkou, tak se střídaly v nošení střelených kachen.

Nejaktuálnější fotka je z dnešního dne z lesa, je na ní Elinka. Vypadá to, že Elsa začne konečně hárat v příštích dnech - konečně. 

16.8.2013

Před třemi měsíci jsme jezevčíkům pořídili novou hračku - pískací prase. Ono vlastně ani nepíská jako běžná hračka, ale vydává zvuky podobné chrochtání. Tahle hračka předčila všechna naše očekávání, psi jsou z ní stále nadšení. Fík s ní radši i spí, co kdyby si jí náhodou chtěl půjčit někdo jiný:-) 

Jaké jsou nejoblíbenější hračky vašich psů?

13.8.2013

Už máme vybrané ženichy pro Elsu! Ano, množné číslo je napsané správně:-) Jedná se totiž o dva pejsky - bráchy, kteří jsou u stejné majitelky. Necháme Elsu, ať si sama vybere, který jí je víc sympatický. 

11.8.2013

Falco začal s tréninkem norování a hned prnvní setkání s liškou dopadlo výborně! Štěkal na ní a vůbec se jí nebál. V noře byl  Falco taky jako doma, kdyby nešlo o první trénink, ale rovnou o zkoušky, tak je má Falco v kapse s plným počtem bodů:-) Ani normistři prý nechtěli věřit, že tenhle norník má jen 10 měsíců...

To, že Heidinka si užívá setkání s různou zvěří, jste už jistě všichni postřehli. Dnes měla poprvé možnost vidět i srnce, kterého ulovil její páníček. Mimochodem, všimněte si, že Heidinka je na všech fotkách vždy krásně upravená...:-)

26.7.2013

Jezevčíci milují vodu! Tobík námořník trávil dovolenou na moři a prý si to moc užíval, jeho panička prozradila, že se mu moc líbila jízda rychlým člunem, když mu vlály uši:-)

Tobík s parádním námořnickýcm šátkem...

 

Falco zůstal věrný naší republice a užívá si parné dny u Berounky...

18.7.2013

Fotky z dovolené v Krkonoších nám poslala Heidinka. Zvládla všechny túry včetně výšlapu na Sněžku a svezla se i lanovkou Černohorský express.

 

25.6.2013

V chovatelské stanici Czech originál, odkud pochází naše Cherinka, mají právě tři štěňátka - 2 fenky a 1 pejska. Štěňátka jsou barvy tmavého divočáka a budou pravděpodobně menšího vzrůstu (králičí). Štěňátka mají teprve týden, k odběru budou tedy v půlce srpna. Zájemci mohou psát paní chovatelce Radovaně Dufkové na email mega.redy@volny.cz

4.6.2013

Fotky ze sobotního setkání nám poslal i páníček od Falca, díky!

 

 Falco a Tobík

Heidi a Tobík

1.6.2013

V Praze se v sobotu konala Oblastní výstava psů, na kterou byl přihlášen Tobík. Svou první výstavu zvládl perfektně, a to i přesto, že celé dopoledne hustě pršelo. Podpořit ho přijel Falco a Heidinka:-) Tobík získal ocenění Velmi nadějný, diplom a medaili.

Ze setkání ,,štěňátek" jsme měli radost  nejen my páníčci, ale hlavně pejsci. Našich jezevčíků si všimla i paní fotografka, která připravuje kalendář loveckých psů pro rok 2015,  pejsky si nafotila, takže se můžeme těšit na jejich ,,slavný protrét" na stolech i zdech pejskařů a myslivců...

Foto páníčci od Tobíka

 

  

8.5.2013

Heidinka se zúčastnila jarního svodu a následně i Zkoušek vloh. Na svodu se Heidi moc líbila, i ona je plnochrupá. 

Zkoušky vloh zvládla Heidi ,,levou zadní", a stala se tak nejmladším pejsek z naší chovatelské stanice, který složil loveckou zkoušku - Heidi jí zvládla v pouhých 8 měsících. Gratulujeme!

 Jarní svod

 

21.4.2013

Poslal nám fotky Haryček, který se setkal se svým bratrancem/bratrem Alfrédem. Alfréd má stejného otce (Caspian Dogabo alias Čenda), matka je Evelína z Říše divů (Adélka), takže Harykova teta...ty psí příbuzenské vztahy jsou někdy pěkně zamotané:-)

 

Haryk je ten světlejší (je týden po otrimování) :-)

20.4.2013

Tobík i Falco se zúčastnili jarního svodu, oba kluci jsou plnochrupí a moc se líbili.

 Tobík

  Falco

12.4.2013

Novinek je spousta, s přidáváním na web je to horší, takže teď souhrně několik novinek z poslední doby...

Ginger z Říše divů splnila všechny podmínky k uchovnění (lovecká zkouška, výstava a bonitace), a stala se tím chovnou fenou. Gratulujeme!

Zatímco Heidinka jezdí po výletech na kole (a ve volném času trénuje na zkoušky vloh), Haryček trénuje běžkování s paničkou. Tobík (Hugo Tobias) se plaví po moři...

Falco chodí s páníčky na cvičák a připravuje se na jarní svod pořádaný OMS Praha 6.

Ben (Heřmánek) zkoumá Prokopské údolí a nechává se obdivovat všemy pražáky, které ho potkávají.

 

 

16.2.2013

Fotka Heidi po otrimování, které zvládla šikovná panička Míša. 

5.2.2013

Konečně se dostávám k aktualizaci webu a začnu postupně vkládat slibované fotky štěňátek, které nám posílají noví majitelé...pro začátek Heidinka (4,5 měsíce).

6.1.2013

Přijel se nám ukázat Falco! Jako by z oka vypadl Else, je to veselý pejsek. Po procházce v lese se jeho páníčci zaučovali správnému trimování jezevčíka a stříhání drápků...

Falco před trimováním

 

2.1.2013

Štěňátka jsou už přes měsíc u nových majitelů a naši dospělí pejsci si užívají klidu bez okusování od stěňátek a jejich her:-)

Na podzim jsme kromě honů na kachny absolvovali také hon na bažanty, kterého se zúčastil Fík s Elsou. Zatímco Elsa poctivě dohledávala střelené bažanty (sledovala ty letící a po výstřelu běžela do místa předpokládaného dopadu bažanta - když ten byl teprve padající), tak Fík se držel spíš se mnou a uplatnil se víc až při procházení teréno a prohledávání houštinek (hledání postřelených bažantů).

Koncem prosince se Elsa zúčastnila také naháňky na černou zvěř. Tentokrát byla ve všech lečích pustěná navolno a honci i střelci se nestačili divit jak krásně pracuje. Naháněla prasátka, hlásila (štěkala), šla hezky po stopě a když se místo divočáků objevily srnky, vrátila se zpět do leče (neutekla za nimi jak je jejím zvykem:-) )

Poslední hon na černou zvěř nás čeká 12.1., otázkou bude, kdo půjde tentokrát - chtěli by jít všichni:-)

30.10.2012

Štěňátka jsou již očkovaná a tetovaná, oboje zvládla dobře a za chvilku o ničem nevěděla. Hlavní náplní dne jsou hry, honičky a objevování všeho nového...

18.10.2012

Štěňátka byla poprvé venku a moc si to užívala...

17.10.2012

Heřmánek Ben má své vlastní stránky! Kdo má víc? :-) www.jezevcik-ben.webnode.cz

11.10.2012

Do Deníku štěňátek přidány pokroky štěňátek a fotky, na štěňátka se byl poprvé podívat také jejich tatínek Caspian Dogabo (Čenda) se svými páníčky.

4.10.2012

Dnes, kdy se slaví mezinárodní DEN ZVÍŘAT, jsem slavila narozeniny také já. Jsem ráda, že jsem se narodila zrovna v tento den, moje láska ke zvířatům potom nemůže nikoho překvapit:-)

Štěňátka dělají velké pokroky, více o nich v Deníku štěňátek. Do fotogalerie byly také přidány nové fotky. Všechna štěňátka jsou již zadaná, případné zájemce o jezevčího parťáka ráda odkážu na spřátelené chovatelské stanice, kde mají momentálně ještě nezadaná štěňátka.

          

30.9.2012 

Byl aktualizován Deník štěňátek a do fotogalerie byly přidány aktuální fotky štěňátek.

          

17. 9. 2012

Elince se v noci a nad ránem 16. 9. narodilo 5 štěňátek, 4 pejsci a 1 fenečka. Jeden pejsek má vzácnou barvu, černou s pálením, ostatní štěňátka jsou v barvě divočáka. Elsa se o štěňátka vzorně stará. Volné je poslední štěňátko - pejsek v barvě divočáka, ostatní štěňátka jsou již zadaná. 

Zleva: pejsek (modrý), pejsek černý s pálením (Hugo Tobias), fenečka Heidi, pejsek (zelený), pejsek (fialový)

                   

13. 9. 2012

Elsa je od brzkého rána neklidná, popochází, polehává, mění pelíšky. Porod se blíží.

11. 9. 2012

Elsa je zatím klidná a odpočívá. V nejbližších hodinách porod neočekáváme, porodní cesty se ale už otvírají a Elsa začala tvořit mléko. Ačkoli se Elince hůř chodí (bříškem se téměř dotýká země), bezpečně pozná, že se připravuje její jídlo, rychle přiběhne a poskakuje kolem, dokud ho nedostane:-) Některé fenky přestávají přibližně den před porodem přijímat potravu, vzhledem k Elsině lásce k jídlu předpokládáme, že ona bude výjimka, která se ráda nají i během porodu...:-)

6. 9. 2012

Zatímco se Elsa  připravuje na porod štěňátek, který očekáváme příští týden, pro Cherinku a Aiofe začala sezóna honů na kachny. Fík se těchto honů neúčastní, nemá rád vodu:-) Elsa by se účastnila ráda, vodu miluje, ale bylo by to pro ní rizikové, proto pro ní připravuji alespoň krátké stopy a barvy v lese za chatou, které jí baví.

                            

        

 

 

 

25. 8. 2012 

Vývin štěňátek a předpokládaný termín porodu můžete sledovat po kliknutí na banner Pregnancy kalendar.

            

13. 8. 2012

Elsa je v polovině březosti. Ačkoli jsme nebyli na ultrazvuku, začínáme mít jistotu, že štěňátka budou:-) Elinka se začala šetřit a jen by jedla...

      

28. 7. 2012

Těšíme se na štěňátka od Elsy! Štěňátka by se měla narodit v polovině září, otcem je Caspian Dogabo.

21. 3.  2012

Fenečnce pocházející z našeho chovu, Evelíně z Říše divů, se 6. 3. 2012 narodila 4 štěňátka - 1 pejsek a 3 fenečky. Dvě fenky jsou ještě volné, více info v sekci štěňátka.

                             

11. 11. 2011

Faust z Říše divů se na podzim zúčastnil zkoušek z norování, ve kterých úspěšně obstal a splnitl tak poslední podmínku pro zařazení do chovu. Tímto se stává chovným psem nesoucím vzáný gen pro barvu černou s pálením. Děkujeme jeho páníčkům za uchovnění.

13. 3. 2011

11. 3. se Dalile z Říše divů narodilo 5 štěňátek, 4 fenečky a 1 pejsek. Jedna fenečka a pejsek jsou v barvě černá s pálením, ostaní fenečky jsou v barvě divočáka, mohly by však nést vlohy pro barvu černá s pálením. Volné jsou poslední dvě fenečky v barvě divočáka. Fotky budou snad během zítřka:-)

9. 3. 2011

Do fotogalerie přidány nové fotky štěňátek

12. 2. 2011

Do fotogalerie přidány nové fotky štěňátek a Flory

Ginger

Fenečka z našeho chovu, Dalila z Říše divů je březí, podle sona čeká 5 šěňátek. Štěňátka  by se měla narodit v polovině března a je možné, že se narodí i štěňátko ve vzácné černopálené či hnědopálené barvě:-)

Máme štěňátka!

Amálce se  v pozdních večerních hodinách 25. 1. 2011 narodila  štěňátka. Více info v sekci Štěňátka.

18. 1. 2011

E.T., pejskek, kterého jsme na dálku adoptovali, a který byl v útulku skoro 2 a půl roku, konečně našel nové páníčky!!! :-) Naše pomoc útulku bude i nadále pokračovat. Více v sekci Adopce na dálku.

 

19. 12. 2010

Návštěva útulku Dar ve Světci. Více info v sekci Adopce na dálku.

6. 12.2010

Přidána sekce Adopce na dálku. Pejskům jsme koupili 25 kg granulí, na které jsou podle majitelky útulku zvyklí, a s dalšími pamlsky a kostičkami na žvýkání to do útulku osobně dovezeme.

28. 11. 2010

Čekáme štěňátka!

Amálka byla koncem listopadu nakryta, otec budoucích štěňátek se jmenuje Charlie Chaplin Kalokagathia Fai a je to moc milý pes. Štěňátka očekáváme koncem ledna. Pokud máte zájem o štěně, můžete nás kontaktovat, rádi si s Vámi o jezevčíkovi popovídáme a domluvíme se dále.

TOPlist