Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Trimování a výstavní úprava jezevčíka

Trimování a výstavní úprava jezevčíků

Úprava srsti drsnosrstého jezevčíka se správně nazývá trimování a spočívá ve vytrhání odumřelé srsti psa včetně kořínků. Správně prováděné trimování je bezbolestné.

Dobře otrimovaný pes nelíná, jeho srst je hrubá a odolnější vůči vnějším vlivům než srst krátkosrstých plemen. Pokud se hrubosrsté plemeno ostříhá, nedochází ke správné výměně chlupů a srst psa měkne a stává se jemnější.

Trimováním se docílí nejen estetického vzhledu pejska a omezení línání. Další předností této úpravy srsti je její snadnější údržba – srst psa neplstnatí, nezamotávají se mu v ní větvičky ani bodláčí, ve sněhu se na srsti netvořící nepříjemné sněhové kuličky.

Trimování se provádí speciálním trimovacím nožem, který se vyrábí v několika provedeních. Na trimování jemné srsti hlavy, uší, hrudníku a jiných citlivých partií se používá jemný hustší trimovací nůž, na trimování husté odolné srsti se používá řidší trimovací nůž.

Frekvence trimování záleží na rychlosti růstů srsti a kvalitě srsti konkrétního psa. Obecně se doporučuje provádět trimování přibližně každé tři měsíce.

Hrubosrstá plemena je dobré zvykat na trimování už od štěněčího věku, pes by měl brát trimování jako neoddělitelnou součást péče o něj, stejně jako musí být zvyklý na čistění uší, očí a zubů nebo stříhání drápků.

Kromě trimování se některé partie psů upravují také stříháním chlupů nůžkami. Taková úprava se provádí v citlivých oblastech na vnitřní straně uší, na břiše psa a v okolí pohlavních orgánů.

 
TOPlist